ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2016/17

Dnia 16 września 2016r. w naszym gimnazjum odbyły się otrzęsiny klas pierwszych połączone z akcją sprzątania świata. Tradycyjnie pierwsza lekcja odbyła się według planu lekcji. Na następnej godzinie zebraliśmy się na sali gimnastycznej.

Nasze prowadzące – Marta Sobotka i Julia Suchodolska wyjaśniły na czym polega przysięga, którą za chwilę nasze pierwszaki miały złożyć na sztandar szkoły.

Po przysiędze, nastąpiła część humorystyczna, dzięki której tak zwane „kociaki” mogły pokazać, że są gotowe na życie w gimnazjum. Hasłem tegorocznej uroczystości było „Pierwszoklasisto – otrząśnij się!” W komisji zasiedli: p. Grzegorz Wasil, p. Małgorzata Dmochowska i uczennica Gabriela Kulik.

Pierwszym zadaniem były kalambury. Tutaj liczył się czas. 3 rzeczowniki odgadła szybciej klasa Ia. Następnym zadaniem było zadanie „sportowe”. 3 uczniów z każdej klasy musiało toczyć piłkę lekarską GŁOWĄ od jednej linii do drugiej. Tutaj bez wątpliwości wygrała klasa Ib. Zadaniem nr 3 było wykonanie cukierka z bibuły. Znów lepsza okazała się klasa Ia, ale zadanie te, było połączone ze zjedzeniem cytryny i uśmiechnięciem się najpiękniej jak się da. W tej konkurencji obie klasy otrzymały po 1 punkcie. Kolejne zadanie to taniec na gazecie. Okazało się, że lepsi tancerze chodzą do klasy Ia, ponieważ zwyciężyli w tej konkurencji. Piąte zadanie było dla prawdziwych artystów, ponieważ mieli oni za zadanie narysować portret wychowawcy z zawiązanymi oczami. Z pewnością Panie były zdziwione, że ich wychowanki spostrzegają je inaczej niż one siebie, ale i tak lepiej wyszła wychowawczyni klasy Ib co pozwoliło im zdobyć punkty. Kolejne zadanie było dla „matematycznych orłów”, ponieważ trzeba było obliczyć obwód ławki zapałką. Tutaj wyniki obu klas były zupełnie różne, ale bliżej prawdziwego wyniku była klasa Ia, ponieważ pomyliła się tylko o 2,5cm! Ostatnie zadanie podobało się najbardziej, zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Z każdej klasy dziewczynka z zawiązanymi oczami musiała nakarmić swojego kolegę z klasy , który również miał zakryte oczy dwupakiem serka. Śmiechu było co nie miara! Serek był wszędzie! Na apaszkach, na śliniakach zrobionych z gazety, na kapciach, a nawet skarpetach! Jednakże więcej serka w buzi, niż na sobie miał chłopiec z klasy Ib co dało tej klasie zdobycie większej ilości punktów.

Po podsumowaniu okazało się, że obie klasy zremisowały! Brawo! Gratulujemy! A nagrodą, jest wycieczka do Gąsiorowa do leśniczówki, zorganizowana przez nauczycielkę biologii i geografii – p. Annę Pierzchanowską.

Po otrzęsinach nasi uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami udali się w kierunku różnych miejscowości należących do gminy Zaręby Kościelne. Po zakończeniu akcji, uczniowie wrócili do szkoły. Uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia w świecie gimnazjalnym, oraz owocnej nauki, a także pragniemy zapewnić, że w razie potrzeby zawsze mogą zwrócić się do nauczycieli lub do nas – starszych kolegów i koleżanek.

Autor: Sobotka Marta