Dla Nauczycieli

PORTALE EDUKACYJNE

E-learning to wiedza na żądanie. Tworzenie szkolenia elektronicznego bez dojazdu, hoteli za to wykorzystując interaktywną łączność między ludźmi.
http://e-learning.codn.edu.pl/index.php

Promowanym przez CODN sposobem unowocześniania szkoły jest system e-learning.
E-learning to wiedza na żądanie. Tworzenie szkolenia elektronicznego bez dojazdu, hoteli za to wykorzystując interaktywną łączność między ludźmi.
Koniec bariery odległości. Każdy może szkolić się w dowolnym miejscu i czasie. W stosownym dla siebie rytmie. E-learning to także sposób na dotarcie do najwybitniejszych autorytetów  w danej dziedzinie. Do specjalistów z którymi zwykle bardzo trudno sie spotkać.
Dodatkowo poprzez e-learning w krótkim czasie możliwe jest takie upowszechnianie wiedzy które w trybie tradycyjnych szkoleń trwało by miesiącami.

http://www.trendy.codn.edu.pl/

INTERNETOWE CZASOPISMO EDUKACYJNE

Dwumiesięcznik poświęcony:

- nowoczesnej edukacji

- nowym koncepcjom ideom, pomysłom

- europejskim i światowym trendom

- innowacjom i eksperymentom pedagogicznym

- efektywnemu nauczaniu i uczeniu się

- rozpoznawaniu zdolności i talentów, potrzeb, problemów i trudności w nauce

- teorii i refleksyjnej praktyce

-atrakcyjnym metodom , formom, narzędziom nauczania

- różnorodności w nauczaniu

- żywym rozmowom, dyskusjom, polemikom…

Zapraszamy nauczycieli, rodziców, wychowawców, środowiska zajmujące się edukacją a także samych uczniów i studentów do współtworzenia Trendów razem z nami! Zapraszamy, zostań Czytelnikiem i autorem naszego czasopisma!

Magazyn dla wszystkich tych, którzy chcą:

Wiedzieć więcej!

Umieć więcej!

Działać! Odkrywać! Tworzyć!

Być trendy!

Teoria- Praktyka - Rozwiązania

http://www.lem.codn.edu.pl/

Witamy na stronie Laboratorium Edukacji Multimedialnej
Serdecznie witamy w laboratorium edukacji multimedialnej (LEM) jest to nowa witryna multimedialna CODN, w której znajdziecie państwo bogate zasoby przydatne w codziennej pracy nauczycieli i metodyków. Zapraszamy do częstego odwiedzania tej strony, zgłębiania jej zawartości i wykorzystywania w pracy udostępnianych w niej darmowo materiałów.
Uwaga!!! Jeżeli dysponujecie państwo własnymi materiałami edukacyjnymi w postaci filmów, animacji, nagrań audio, itd, które chcielibyście udostępnić w sieci zachęcamy do ich nadsyłania do nas. Najlepsze produkcje mają szansę na publikację na naszej stronie.

 

www.iplex.pl Na stronie www.iplex.pl można oglądać premiery kinowe, nie ruszając się z wygodnego fotela w swoim domu. Użytkownicy Internetu mogą teraz obejrzeć przed premiery filmowe w domowym zaciszu. Repertuar kina iplex.pl to przede wszystkim filmy ambitne, reprezentujące kinematografie polskie, europejskie i światowe. Będzie można w nim także zobaczyć wybrane filmy, które nie będą pokazywane w polskich kinach. Kino iplex.pl, oprócz możliwości zobaczenia wyjątkowych filmów, to również szansa dla tych, którzy mają utrudniony dostęp do tradycyjnego kina i filmowych nowości. Kino iplex.pl łączy wysokiej jakości projekcje filmów ze starannie dobranym repertuarem. Część seansów wyświetlana będzie w jakości HD. Aby rozpocząć przygodę z internetowym kinem, należy założyć konto na stronie www.iplex.pl, a następnie rezerwować i kupować bilety na wybrane seanse. Cena biletu wynosi od 8 do 10 zł. Projekcje w formacie Windows Media Player (WMP) odbywają się w dwóch salach do wyboru. (mw)
WROCŁAWSKI PORTAL MATEMATYCZNY

http://www.matematyka.wroc.pl/

Strona www, która ma przekonać młodych ludzi, że matematyka nie musi być dziedziną wiedzy budząca lęk i niechęć. Na witrynie umieszczono ciekawe zadania, łamigłówki, quizy i zagadki z różnych dziedzin matematycznych. Można tu znaleźć interesujące materiały i pomoce dla nauczycieli- miedzy innymi konspekty lekcji i porady, w jaki sposób ciekawie prowadzić zajęcia.http://www.matematyka.wroc.pl/

http://www.eduseek.pl/ 
http://eduseek.ids.pl/ 
Największy portal edukacyjny, podzielony na trzy części: dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Treści dydaktyczne uporządkowane są według przedmiotów szkolnych. zawiera m.in. katalog stron edukacyjnych, forum dyskusyjne, porady prawne, informacje o kursach i szkoleniach, mnóstwo pomocy dydaktycznych.  Polecam!

http://www.scholaris.pl

Przetarg ogłoszony przez MEiN na prowadzenie w 2006 roku portalu Scholaris.pl wygrała oferta złożona przez konsorcjum firm i instytucji edukacyjnych - Young Digital Planet, OSI CompuTrain, Fundację Edukacji Ekonomicznej oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Portal Scholaris jest dobrze znany polskim nauczycielom - pod tym adresem Ministerstwo Edukacji tworzy od 2003 roku Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych, czyli dostępną publicznie i bezpłatnie bazę pomocy dydaktycznych, zasobów multimedialnych oraz informacji dla nauczycieli i innych pracowników sektora edukacji, a także uczniów i ich rodziców.
Scholaris to nie tylko źródło zasobów edukacyjnych i informacji, to także forum wymiany wiedzy, doświadczeń i poglądów związanych z realizacją procesu dydaktyczno-wychowawczego w szkołach. Scholaris stanowi także platformę twórczej współpracy nauczycieli z całej Polski - dzięki nowoczesnym i prostym w obsłudze mechanizmom redakcyjnym nauczyciele mają możliwość aktywnego uczestniczenia w tworzeniu i rozwoju portalu.

Lekcja dojrzewania:

http://www.lekcjadojrzewania.pl/csp/teacher/

Witamy w naszym internetowym programie szkolnym!
Program szkolny Johnson & Johnson w wersji multimedialnej, jako internetowy program dla szkół, oferuje bezpłatnie materiał do edukacji prozdrowotnej. Został stworzony specjalnie w celu kształcenia młodzieży w wieku 12-17 lat.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną i wybrania lekcji dla siebie. Poprzez stronę możecie Państwo też zamówić bezpłatne zestawy próbek i broszury, jako uzupełnienie do lekcji, a także korzystać ze znajdujących się tutaj dodatkowych informacji przeznaczonych dla uczniów.
http://www.ceo.org.pl/  Centrum Edukacji Obywatelskiej
http://www.edu.com.pl/  Internetowe Centrum Informacji Edukacyjnej. Zawiera aktualności edukacyjne, internetową bazę szkół, giełdę podręczników i książek, ogłoszenia nt. korepetycji.
http://www.eduforum.pl/  Portal edukacyjny - a w nim: ciekawe artykuły, aktualności oświatowe, katalog stron www, forum dyskusyjne, przykładowe konspekty, oferty pracy, do ściągnięcia programy komputerowe przydatne w szkole.
http://www.eduinfo.pl/       Serwis oferuje działy: akty prawne, funkcjonowanie szkoły, awans nauczyciela, reforma, publikacje czytelników oraz wiele innych przydatnych dla nauczyciela informacji.
http://www.edukacja.rz.pl/  Są tu linki do ciekawych stron o charakterze edukacyjnym, programy i gry dla dzieci, ogólnopolski spis szkół.
http://www.edukacja.q4.pl/  Włocławski Portal Edukacyjny
http://www.edukator.net.pl/  Witryna - poradnik dla kadry kierowniczej oświaty
i wszystkich pedagogów, zawiera materiały dotyczące organizacji nadzoru szkoły, mierzenia jakości pracy szkoły, oceny pracy n-la, przykłady regulaminów, statutów szkolnych i druków, literatura oświatowa, ciekawe adresy www.  Polecam!
http://www.edukator.phg.pl/      Serwis dla nauczycieli, zawiera aktualności MENiS, materiały dotyczące awansu zawodowego, publikacje nauczycieli.
http://www.edukator.w.pl/  Serwis tworzony przez nauczycieli, którzy publikują tu swoje prace.
http://www.eklasa.pl/  Internetowy program edukacyjny (matematyka) dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
http://etu.pl/  Portal Studencki - ciekawe artykuły, informacje podzielone na działy: świat nauki, edukacja, rozmaitości, na czasie, serwis ekonomiczny
http://www.fio.org.pl/  Federacja Inicjatyw Oświatowych
http://www.gazeta.pl/edukacja  Serwis w portalu Gazeta.pl - są tu m.in. aktualności edukacyjne, teksty dyktand, ciekawe omówienia lektur szkolnych, testy na koniec gimnazjum i szkoły podstawowej, testy logiczne i psychologiczne, dział poświęcony nauce jęz. obcych, dział komputery i edukacja.  Polecam!              
http://www.gimnazjum.pl/  Serwis dla nauczycieli gimnazjum, a w nim: programy nauczania poszczególnych przedmiotów, recenzje książek, materiały dotyczące awansu zawodowego.
http://www.ids.edu.pl/  Wszystko o Internecie dla szkół.
http://www.inteligent.pl/  Internetowy Serwis Edukacyjny - przeznaczony głównie dla osób mających zamiar podjąć studia. Na stronach: prezentacja uczelni państwowych i prywatnych, informacje o wybranych zawodach, szkołach językowych i kursach przygotowujących na studia
http://www.interklasa.pl/  Portal zawiera stale aktualizowany katalog polskich zasobów edukacyjnych w sieci, strony WWW wszystkich szkół biorących udział w programie Interkl@sa, skrzynki pocztowe uczniów i nauczycieli.
http://www.kiss.pl/index.php  Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły
http://www.matura.pl/  Ta nazwa mówi sama za siebie.
http://www.mojaszkola.pl/  Śląski Portal Edukacyjny - informacje dla nauczycieli i uczniów, aktualności ze szkół, działy: kino, muzyka, książka, sport, komputery, humor
http://www.nauka.pl/  Serwis - Twoja szkoła internetowa (przeznaczony raczej dla uczniów) zawiera: bazę korepetytorów, ściągi oraz wypracowania, dział nauki jęz. obcych, poradniki o metodach szybkiej nauki.
http://www.nowe-liceum.pl/  Wortal edukacyjny przeznaczony dla licealistów, nauczycieli i dyrektorów.
http://www.liceum.pl/  Serwis adresowany do uczniów i nauczycieli liceów.
http://www.oswiata.org.pl/  W portalu - informacje z instytucji oświatowych, postanowienia CKE, doskonalenie zawodowe, materiały dydaktyczne, forum dyskusyjne.
http://www.oswiata.2p.pl/  Serwis oświatowy - aktualne wiadomości edukacyjne, przegląd prasy, programy nauczania, konspekty, scenariusze lekcji i testy, obszerny katalog linków dotyczących np. : instytucji oświatowych, administrowania szkołą, awansu zawodowego, wydawnictw oświatowych.
http://www.profesor.pl/  Serwis oferuje aktualności oświatowe, dużo materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, katalog stron WWW, porady, forum dyskusyjne.
http://www.stargard.edu.pl/  Serwis edukacyjny - Edukacja - informacje dla uczniów 
i nauczycieli
http://www.szkola.net/  Portal oprócz materiałów edukacyjnych oferuje możliwość założenia konta pocztowego, a także forum dyskusyjne 
i czat.
http://www.szkola.newsweek.pl/  Program edukacyjny tygodnika "Newsweek". Ma on pomóc nauczycielom w prowadzeniu nowoczesnych lekcji na podstawie artykułów publikowanych w "Newsweek Polska"
http://www.szkoly.edu.pl/  Serwis - Ogólnopolska Szkoła Informatyczna zawiera informacje nt. wykorzystania nowoczesnej technologii komputerowej w szkole, doskonalenia zawodowego nauczycieli, a także plany rozwoju zawodowego, konspekty, kącik dyrektora, forum dyskusyjne.
http://www.szkoly.lodz.pl/  Łódzki Serwer Edukacyjny
http://www.oeiizk.edu.pl/  Serwis edukacyjny "Komputer w Szkole" opracowany przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zawiera przykłady zastosowań komputera w nauczaniu poszczególnych przedmiotów, ciekawe artykuły, programy autorskie, strony dotyczące doskonalenia zawodowego, linki do stron o tematyce edukacyjnej.
http://www.vulcan.edu.pl/index.html  Serwis VULCAN - zarządzanie oświatą
http://www.wsipnet.pl/oswiata/  Serwis oświatowy prowadzony przez WSiP
http://www.wyzwania.org.pl/  Serwer Edukacyjny Fundacji Wyzwania.
http://www.zso9.prv.pl/  Serwis dla młodzieży - ciekawe artykuły, rozrywka, humor, gry, wypracowania i inne pomoce przydatne uczniom.
http://www.edukacja.edux.pl/

Nasz serwis przeznaczony jest głównie dla nauczycieli. Publikujemy tu nadsyłane materiały autorskie o różnorodnej tematyce związanej z szeroko pojętą edukacją. Umieszczenie ich w naszym portalu jest całkowicie darmowe, więc każdy może dołączyć do regularnie poszerzającego się grona autorów.

 

http://www.publikacje.edu.pl/ Publikacje edukacyjne to internetowe wydawnictwo poświęcone tematyce szeroko rozumianej edukacji

Publikacje edukacyjne to forum i baza materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz osób związanych z nauką.

Publikacje edukacyjne to ogólnopolski serwis, docierający poprzez Internet do dużej ilości czytelników.

http://www.wychowawca.pl/ WYCHOWAWCA
MIESIĘCZNIK NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW KATOLICKICH
http://www.cmppp.edu.pl/ Jesteśmy centralną placówką doskonalenia nauczycieli powołaną przez Ministra Edukacji Narodowej. Naszą misją jest wspieranie polityki oświatowej państwa, inicjowanie i kreowanie rozwiązań systemowych w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wychowania, promocji zdrowia, profilaktyki i resocjalizacji poprzez doskonalenie kadr.
 
http://www.edukacyjna.pl/ Księgarnia internetowa dla nauczycieli.