Nauka z Internetem- RELIGIA [nauka z Internetem- spis]

W Internecie jest wiele stron katolickich. Najciekawsze są chyba takie, które umożliwiają obejrzenie mszy przez Internet, rozmowę z księdzem czy nawiązanie kontaktu z innymi wierzącymi osobami lub obserwowanie przez kamerę takich miejsc, jak Jasna Góra. Warto też zajrzeć na strony znanych sanktuariów, posłuchać religijnych rozgłośni czy pooglądać telewizję oneline.

Transmisję niedzielnych mszy w Internecie znajdziemy na kilku stronach parafialnych. Dźwięk jest dobrej jakości, obraz na ogół słabej i widoczny w małym okienku.
 

 

Oto witryny, na których obejrzymy mszę:

Jasna Góra

Na stronie sanktuarium www.jasnagora.pl  działają non stop kamery internetowe (dostępne po kliknięciu na "Biuro Prasowe Jasnej Góry"), dzięki którym można obserwować, co się dzieje w bazylice i w kaplicy. Są transmitowane bieżące uroczystości, jest też archiwum plików wideo.

Katolicki.net

Pełna nazwa to Katolicki Portal Matki Bożej Zwycięskiej- www.katolicki.net . Bardzo ciekawa witryna- oprócz forum dyskusyjnego i czatu zawiera... wirtualny cmentarz (można tam zamieszczać wspomnienia o zmarłych) i umożliwia kontakt z księdzem (w specjalnym polu wpisujemy pytanie do kapłana).

Sanktuaria:

Katolickie rozgłośnie w Internecie:

Kazania i katechezy: