E-booki

Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski oraz tytułowy. Dużo tytułów z zakresu literatury pięknej.

Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i tematyczny.

Zawiera 21772 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych lub przez funkcję-wyszukiwanie złożone. Część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim. Aby przeglądać publikacje w systemie Windows potrzebny jest DjVu Browser, natomiast w systemie LINUX - DjVuLibre.

Zawiera 306 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych lub przez funkcję-wyszukiwanie złożone. Większość publikacji dotyczy dziedzin technicznych. Część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim.

Zawiera 4456 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych. Część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim.

Zawiera 11678 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych lub przez funkcję-wyszukiwanie złożone. Występują pozycje z zakresu pedagogiki (głównie są to Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Foliae Paedagogica) oraz psychologii. Część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim.

Zawiera 434 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych lub przez funkcję-wyszukiwanie złożone. Większość publikacji dotyczy dziedzin technicznych, część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim.

Zawiera 941 publikacje. Można wyszukiwać książki poprzez indeksy: autorski, tytułowy i słów kluczowych lub przez funkcję-wyszukiwanie złożone. Występuje niewielka ilość pozycji zakresu pedagogiki oraz psychologii. Część publikacji jest w języku angielskim bądź niemieckim.

Biblioteka zawiera skrypty uczelniane, monografie, materiały konferencyjne, artykuły z czasopism, druki XIX i XX-wieczne głównie z zakresu fizyki, matematyki i nauk technicznych.

Na stronie znajdują się głównie lektury szkolne (literatura polska) od średniowiecza do współczesności.

Na stronie znajdują się głównie lektury szkolne (literatura polska) od średniowiecza do współczesności.

Na stronie znajdują się książki z literatury polskiej

W bibliotece są trzy działy: lektury szkolne-głównie literatura polska (całość), książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy (fragmenty) i inne (fragmenty).

Lektury szkolne. Linki do innych biblioteczek.

Portal poświęcony historii, zawiera prace magisterskie, opracowania i artykuły.

Serwis posiada katalog płatny oraz katalog gratisowy e-książek. Aby skorzystać z katalogu darmowego trzeba się zalogować. Książki z różnych dziedzin wiedzy (w tym psychologia, literatura itp.)

Strona poświęcona polskiej poezji współczesnej. Autorzy i ich wiersze.

Tekst Biblii Tysiąclecia.