Dlaczego? Prześlij swoje pytanie- postaramy się w prosty sposób na nie odpowiedzieć.

Pytania:

 

  1. Dlaczego klawisze klawiatury komputera rozmieszczone są w taki sposób (QWERTY), a nie według alfabetu?
  2. Czy symbol @ wszędzie nazywany jest małpą?
  3. Co oznacza Google?

  1. W pierwszych maszynach do pisania stosowano alfabetyczne ustawienie klawiszy. Okazało się jednak, że przy szybkim pisaniu sąsiedztwo często używanych klawiszy powodowało wzajemne zakleszczanie się ramion z czcionkami. W 1878 r., w celu likwidacji problemów, opatentowano układ klawiatury QWERTY. Powstał w wyniku analizy częstości występowania po sobie poszczególnych liter alfabetu w języku angielskim. Następnie znaki rozmieszczono w taki sposób, aby czcionki z literami występującymi najczęściej po sobie nie były umieszczone zbyt blisko.

  2. Nie. W Czechach mówi się rolmops, RPA- małpi ogon, Bośni, Chorwacji i Serbii- szalone "i", Danii- trąba słonia lub ogon świni, Holandii- huśtająca się małpa, Niemczech- wisząca małpa, Francji- ślimak, Grecji- kaczuszka, po hebrajsku- strucla, po węgiersku- robak, w Rosji- piesek, po turecku- ucho, po szwedzku- "a" ze słoniową trąbą. Tylko Włosi korzystają z bardzo oficjalnego określenia- biznesowe "a".

  3. Google, to termin matematyczny oznaczający 1 ze 100 zerami. Twórcą tego terminu jest Milton Sirotta. Użycie pochodnej tego wyrazu odzwierciedla misję firmy Google, która dąży do uporządkowania ogromnych ilości informacji dostępnych w sieci.